296,02 lei 264,89 lei / mp
Calculator necesar
Aveti nevoie de: cutii
Valoare totala:
Transport rapid și sigur în toată țara, direct la ușa ta.
Oferim deschiderea coletului la livrare pentru orice comandă.
Suport gratuit telefonic și prin email pentru a alege produsele potrivite.
Produsele comercializate de noi sunt originale si de cea mai buna calitate.
Descriere
PARDOSELILE HIBRIDE NEXT STEP colecție cu stratul de uzură realizat din lemn natural, iar miezul dintr-un compozit mineral. Sunt pardoseli foarte durabile, rezistente și impermeabile.
Suprafața PARDOSELILOR HIBRIDE jeste complet rezistentă la cele mai frecvente tipuri de pete: vin roșu, ulei de măsline sau acetonă.
Duritatea întregului strat ceramic se datorează mai multor straturi de lac, cu un amestec de CORINDON, care îl protejează împotriva uzurii chiar și în timpul utilizării intensive.
Datorită acestui fapt, PARCHETUL HIBRID BARLINEK poate fi utilizat nu numai în spații rezidențiale, ci și în hoteluri și alte locuri publice, de exemplu birouri și săli de conferințe.
Structura lacului ULTRA HARD limitează, de asemenea, riscul de alunecare în băi, bucătării sau camere de baie.
AVANTAJE:
STRAT DE UZURĂ DIN LEMN – stratul superior al pardoselilor este un furnir natural de stejar de 1 mm. Noile noastre produse au toate avantajele pardoselilor din lemn, asigurându-le totodată o rezistență sporită.
IMPERMEABILITATE – Pardoselile hibride sunt rezistente la inundații și stropire cu apă. Este o alegere excelentă pentru bucătărie, hol și chiar baie, cu posibilitatea de a instala același tip de pardoseală în toată casa.
LAC ULTRA REZISTENT – Stratul superior din lemn este acoperit cu lacul Ultra Hard foarte rezistent la abraziune. Finisajul include mai multe straturi de lac întărit cu corindon (oxid de aluminiu) pentru a obține o durabilitate suplimentară.
INCĂLZIRE PRIN PARDOSEALĂ – Pardoselile hibride se potrivesc perfect atât pentru sistemele de încălzire prin pardoseală, cât și pentru sistemele de răcire
UTILIZARE SILENȚIOASĂ – Parchetul hibrid Barlinek, în combinație cu substratul de izolație fonică EXTREME 1.5, garantează o atenuare excelentă a zgomotelor
PRIETENOASE CU ANIMALELE DE COMPANIE – Lacul Ultra Hard și miezul DENSCORETM înseamnă rezistență sporită a pardoselii la abraziune și zgârieturi
MONTAJ CURAT ȘI UȘOR – Instalarea pardoselii flotante nu necesită echipamente speciale și se face fără praf inutil
| Colectie | Next Step |
|---|---|
| Lungime | 400-1200 mm |
| Latime | 190 mm |
| Grosime | 7 mm |
| Esenta lemn | Stejar |
| Culoare | Nuc |
| Numar lamele | 1 |
| Finisaj parchet | Lac Ultra Rezistent |
| Tehnologie | Compatibil cu sistemele de incalzire in pardoseala, Rezistent la umezeala |
| Ambalare (mp/cutie) | 1.368 |
| Garantie | 30 ani |








Recenzii
Clear filtersNu există recenzii până acum.